Mindannyian ismerjük sajnos azt az érzést, amikor a feladatok és tennivalók a fejünkre nőnek, mi pedig mindennek a közepén, igényeinkkel és alapvető szükségleteinkkel másodlagossá kezdünk válni. Ilyenkor, amikor felismerjük a helyzetet, amibe belesodortuk magunkat, érdemes végiggondolni, megéri-e ez az egész rohanás, nem tudunk-e saját érdekünkben lemondani legalább egy vállalást a sok közül és megpihenni egy kicsit, visszatérni magunkhoz és a belső békéhez.
A legtöbb esetben az lehet a válasz, hogy el tudunk engedni egy-egy feladatot, tehát a túlvállalás szinte népbetegségnek számít manapság. Ezekben az őrült időszakokban ,ha végre sikerül valamire nemet mondani és megállni néhány órára, hagyjunk magunknak időt egy kis regenerálódásra. Amikre biztosan nem figyelünk ezekben az időszakokban az az elegendő alvás, a stressz levezetése, az egészség megőrzése és a helyes, rendszeres táplálkozás.
Ezeket a fontos tényezőket legalább annyira, sőt komolyabban is kell vennünk, mint azt, hogy a munkával és az egyéb kötelességeinkkel hogy állunk, hiszen minden esetben az egészségünkről, keményebben fogalmazva az életünkről van szó. Nem, nem lehet fontosabb a megfelelési kényszerünk a lelki, testi egészségünknél!
A regenerálódás, illetve magának az egyensúlynak a fenntartása nagyon fontos, ezt pedig nagyon egyszerű módszerekkel is fenntarthatjuk, nem kell ehhez életvezetési guruktól tanácsokat kérni. Egyszerűen adjunk időt magunknak egy kis sétára a természetben a telefonunk bújása helyett, vegyünk egy forró fürdőt, igyunk egy nagy pohár vitaminturmixot a szokásos gyors étkezés helyett, menjünk el egy arcmasszázsra a libertyszalonba, kocogjunk egy kicsit, egyszerűen üljünk le egy könyvvel a kezünkben egy kellemes helyre, vagy aludjunk egy jó nagyot délután például takarítás helyett.
Ezeket a tevékenységeket nem szabad kihagyni az életünkből, hiszen ha ezeket az emberi igényeket száműzzük a hétköznapjainkból, mi fog minket megkülönböztetni a robotoktól?